CURRENT COURSE LOCATION

2010 TO 2019

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
2010 Mrs M Jones J Hester A Mitchell
2011 Mrs M Jones J Hester D Perkin J Fogarty
2012 Miss G Macklan F Duffy D Rigoni
2013 Mrs K O’Shea C Myles R Grealy
2014 Miss G Macklan F Duffy C West
2015 Miss G Macklan R White D Perkin
2016 Mrs K O’Shea R White
2017 Miss G Macklan L Graham R Grealy H Gallo
2018 Mrs K O’Shea L Stone R Ottaway
2019 Mrs L Carmody R White R Harrison K Hyland

2000 TO 2009

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
2000 Mrs M Jones J Sharpe N Fairley
2001 Mrs M Jones J Hester B Binks C Brimblecombe
2002 Mrs M Jones W Macklan H Plant D Anderson
2003 Mrs M Jones C Brimblecombe N Fairley J Ryan
2004 Mrs M Jones G Versteegen J Dinning L Stone
2005 Mrs M Jones C Brimblecombe C Myles
2006 Mrs K O’Shea C Wells T Rigoni D Anderson
2007 Mrs K O’Shea N Barter N Fairley
2008 Mrs K O’Shea C Myles T Rigoni R Ottaway
2009 Mrs M Jones P Mercer R Harrison

1990 TO 1999

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
1990 Mrs G Johnstone M Robinson E Webb
1991 Mrs E Overson M Robinson S Allen
1992 Ms K Fisher N Lappin J Lack J Lack
1993 Mrs G Johnstone J Sharpe J Lack
1994 Mrs M Jones E Goddard H Gallo T Rigoni
1995 Mrs M Jones D Hancock H Guilfoyle
1996 Mrs M Jones C Wells B Belcher
1997 Mrs M Jones K Fisher N Lappin
1998 Mrs M Jones J Bell B Belcher M Long
1999 Mrs M Jones J Sharpe N Mason

1980 TO 1989

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
1980 Mrs M Ussher N Lappin M Robinson N Jackel
1981 Mrs M Ussher N Lappin S Allen J Carey
1982 Mrs G Johnstone N Pascall D Dent E Allan
1983 Mrs G Johnstone B Belcher J Hill V Tanner
1984 Mrs G Johnstone D Box J Lack V Booth
1985 Mrs B Fisher R Sloan D Dent D Anderson
1986 Mrs E Feldman S Allen J Penny H Gallo
1987 Mrs G Johnstone J Guilfoyle H Gallo H Ward
1988 Mrs G Johnstone B Law P Montgomery R French
1989 Mrs G Johnstone J Guilfoyle C Sinclair V Tanner

1970 TO 1979

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
1970 Mrs R Sloan S Reid K Burridge
1971 Miss Glenda Rooney B Belcher S Hogan
1972 Miss Glenda Rooney J Friday J Guilfoyle D Keir
1973 Mrs E Karnatz T Irvine P Sirianni J Hedrick
1974 Mrs R Sloan S Reid M Andrew S Orr
1975 Mrs M Ussher S Reid J Hedrick J Petterson
1976 Mrs M Ussher J Mitchell E Stamp B Cathro
1977 Mrs M Ussher M Andrew B McDonald J Rosser
1978 Mrs T Dalton J Lack A Birthisel E Bradshaw
1979 Mrs T Dalton J Guilfoyle M George E Bradshaw

1963 TO 1969

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
1963 Mrs R Sloan A Hoysted A Gray
1964 Mrs R Sloan A Goldsmith E Maroney
1965 Mrs R Sloan S Allen E Mason
1966 Mrs R Sloan B Grant J Williams
1967 Mrs R Sloan J Ussher D Dent
1968 Mrs J Maroney N Pascall D Douglas
1969 Mrs R Sloan N Swan E Allan

YARRAWONGA ROAD SITE

1960 TO 1962

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
1960 Mrs J Maroney
1961 Mrs J Maroney
1962 Mrs J Maroney S Allen F Pinner

1950 TO 1959

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
1950 Mrs R Sinclair
1951 Mrs M Clarke
1952 Mrs M Clarke
1953 Mrs M Clarke
1954 Mrs M Clarke
1955 Mrs J Maroney
1956 Mrs V Bannister
1957 Mrs V Bannister
1958 Mrs G Cairnduff
1959 Mrs V Bannister

1940 TO 1949

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
1940 Mrs J McAuliffe
1941 Mrs R Colson
1942 Mrs R Colson
1943 Mrs H Wohlers
1944 Mrs M Ferguson
1945 Mrs M Ferguson
1946 Mrs M Ferguson
1947 Mrs L Ockelford
1948 Mrs M Ferguson
1949 Mrs R Sinclair

1937 TO 1939

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
1937 Mrs J McAuliffe
1938 Mrs J McAuliffe
1939 Mrs J McAuliffe