CURRENT COURSE LOCATION

2010 TO 2019

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
2010 X Palamaraczuk L White D Fogarty R Smith
2011 M Baillie Jnr P Nippress S Goldsworthy R Smith
2012 G Rigoni C Copeland I Dinsdale M White
2013 N Kungl W Hibberson A Gibbs G Ryan
2014 C Demink S Godfrey D Richens C Matthews
2015 S McLean WJ O’Brien G Hines A Speziale
2016 C Demink M Arnott A Speziale M Angehrn
2017 G Allan P Watson L Naidoo R Smith
2018 G Rigoni J Schonafinger A Charles B Essex
2019 A Bastin I Dinsdale C West D West

2000 TO 2009

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
2000 X Palamaraczuk D McCann D Mohr D O’Neil
2001 M Baillie Jnr W Hibberson G Powley P McKenzie
2002 M Bruce A Heslin S Herman A Mercer
2003 M Baillie Jnr D Cryer W Nippress S Hickey
2004 G Rigoni W Hibberson D Picken R Smith
2005 G Rigoni K Gulbin J Belcher R Smith
2006 N Buzimkic K Deretic J Ryan S Neave
2007 M Baillie Jnr J Matthews S Godfrey S Neave
2008 M Baillie Jnr S Groves D O’Brien B Adams
2009 M Baillie Jnr R Wickham R Chuck A Kungl

1990 TO 1999

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
1990 I Guilfoyle S Young G Butler G Hull
1991 I Guilfoyle P West M Mackow M White
1992 M Baillie Jnr W Taylor L Allen B Love
1993 B Lamb W Taylor M Mackow R Smith
1994 M Baillie Jnr K Gulbin W Hibberson
1995 D Darwin K Brown D Cameron
1996 M Baillie Jnr D McCann B Muncey
1997 M Bruce N Hogan S Groves
1998 M Baillie Jnr R Voss B Elliott A Hall
1999 P Bruce J Marjanovic Jnr G Hogan D O’Neil

1980 TO 1989

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
1980 T Dalton J Guilfoyle C Craig J Crosse
1981 T Dalton S Fisher F Keogh L Lindsay
1982 T Dalton D Picken S Goldsworthy Ken Marsden
1983 D Ferguson D Picken M Braden J Anderson
1984 T Dalton S Norman S Gately L McCoy
1985 D Ferguson S O’Brien B O’Flynn T Perkin
1986 I Guilfoyle S O’Brien I Mills P Florence
1987 D Ferguson A Cornelius G Butler G Harrison
1988 D Ferguson W Taylor R Whiley S McDonald
1989 G Rigoni R Fitzgerald S McDonald D Cooper

1970 TO 1979

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
1970 G Rooney P Barry R Frankcombe R Hill
1971 D Lindsey A Belcher K Clohesy R Batey
1972 T Dalton N Cooper T Brew J Carmosin
1973 G Rooney P Challman K Jackel A Scherini
1974 T Dalton A Scherini H Jones V Lowen
1975 T Dalton A Craig R Keogh V Lowen
1976 R Grant R Nalder K Wynne N French
1977 T Dalton J Guilfoyle Keith Marsden P Youl
1978 T Dalton A Belcher Keith Marsden R Trahair
1979 T Dalton J Guilfoyle F Keogh Regd Wickham

1963 TO 1969

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
1963 D Ross E Karnatz J Nugent
1964 G Wilson E Karnatz E Parkinson
1965 I Rooney J Gilfuis J Wadley
1966 D Ross R McKenzie L Wright
1967 D Ross J Guilfoyle T Collins L Allen
1968 G Rooney S Sturgeon B Pendlebury K Stockton
1969 D Lindsey R Dalton N Carmody T Leitch

YARRAWONGA ROAD SITE

1960 TO 1962

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
1960 D Ross
1961 F Towner
1962 G Wilson K Closey P Graham

1950 TO 1959

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
1950 A Fisher
1951 A Fisher
1952 G Culph
1953 B Allen
1954 B Allen
1955 E J Parsons
1956 J Knight
1957 R Patrick
1958 F Towner
1959 G Bulluss

1940 TO 1949

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
1940 V Culph
1941 V Culph
1942 E J Parsons
1943 S Russell
1944 E J Parsons
1945 V Culph
1946 G Moore
1947 G Moore
1948 W McDonald
1949 G Moore

1935 TO 1939

YEAR CHAMPION B GRADE C GRADE D GRADE
1935
1936
1937
1938 Fr Bowman
1939 R Sheehy